GONG 2006 ©
Skupina vznikla na jaře roku 1978 ve složení: Otto Bílek-basová kytara, Miroslav Šmídek-rytmická kytara, Radek Zimčík-kytara, Antonín Hanáček-bicí, Oldřich Berka-klávesy.
       
V květnu téhož roku odchází R. Zimčík, O. Berka a
A. Hanáček. Místo nich přicházejí Roman Máčala-bicí, Petr Černíček-kytara a Petr Opočenský-flétna.
       
V červnu odchází P. Černíček a kytaru přebírá P. Opočenský.
V této sestavě skupina působí s výjimkou  bicích nástrojů, kde se postupně střídají R. Máčala, A. Hanáček, Robert Stockman a Antonín Schystal, až do roku 1983 kdy od O. Bílka přebírá basu Evžen Trojek, řečený "Pytel".
       
1. července 1984 je činnost skupiny zastavena z moci úřední. Někteří členové nadále působí v jiných hudebních tělesech.
       
Roku 1990 je skupina svolána na jedno vystoupení na výroční akci skupiny Čmeláci v Uherském Ostrohu. Vystupuje v sestavě: basa-Zbyšek Chromý, kytara a flétna- Petr Opočenský, kytara-M.Šmídek a bicí - A.Schystal.
       
Činnost skupiny opět obnovena roku 1993 v sestavě bicí - A.Schystal, kytary-Opočenský, Šmídek, baskytara- Evžen "Jim" Czop.
       
Roku 1998 vydala skupina CD "Gong Vám oznámí přesný čas" v sestavě: bicí- Pavel a Vít Habartovi, basa-Aleš Bajgart, kytary a zpěv-M.Šmídek a P. Opočenský, flétny-P. Opočenský.
       
V současnou tvář skupiny Gong tvoří Petr Opočenský (kytara, flétna, zpěv), Radek Mahdal a Pavel Habarta (bicí), Miroslav Šmídek (kytara, zpěv), Miloš "Dodo" Vykopal (baskytara, částečný zpěv : ).

HISTORIE